تبلیغات
ماهی گیری - راهنمای خرید پشه
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ماهی گیری
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 بهمن 1389 توسط سجاد باقرزارع
گاهی برخی از دوستان از من میپرسند که چه نوع پشه ای استفاده کنند که با اون همیشه ماهی بگیرند!!! اگر در نوشته های قبلی من خونده باشید به نظر من هیچ گاه نمیشه یک پشه رو معرفی کرد و گفت این پشه در این فلان رود یا دریاچه بهترین کارایی رو داره!!!

ولی یک سری از پشه های مصنوعی وجود دارند که برای شروع ماهیگیری نیاز به شناخت انواع حشرات رو ن دارند و چون همه کاره هستند در بیشتر نقاط دنیا کارایی دارند البته شاید شناخت نوع حشره ای که ماهی از اون تغذیه میکنه بهتر جواب بده ولی برای شروع ماهیگیری بهتره  کار رو ساده کرد.

چه پشه هایی بخریم؟  برای شروع ماهیگیری بهترین پشه ها استریمرها و نیمف ها هستند چون در زیر اب شما اونها رو حرکت میدید و نیاز به داشتن مهارت زیاد نداره و جالبه بدونید کشیدن استریمر بیشتر شبیه به کشیدن لانسه بوده و اگر کسی تجربه ی استفاده از لانسه رو داشته باشه زیاد در استفاده از استریمرها دچار مشکل نمیشه و یک نکته هم در مورد استریمرهای درشت باید بگم اینکه: همیشه ماهیهای درشت رو میشه با اونها گرفت چون ماهیهای درشت بیشتر از ماهیها و طعمه های بزرگتر تغذیه میکنند. و در مورد نیمف ها باید گفت بیشتر ابها(رودها و دریاچه ها)از داشتن حشرات و نوزاد اونها بی نصیب نیستند برای همین هم  یک سری از نیمف ها هستند که جای انواع زیادی از این خانواده کار میکنند و ماهیگیر رو در انتخاب طعمه ی مورد نظر راهنمایی میکنند. 

چند نمونه از استریمرها رو با نام اونها میبینید.3. mickey finn 1. wooly booger 2.royal coatchman  4.maddler minow

 

چند نمونه از این نیمف ها رو میبینید.     .pheasant tail ۴  .prince ۳ .zug bug ۲. hare s ear.۱

چه سایز لیدر استفاده کنیم؟ برای شروع بهتره از لیدر های کوتاه استفاده کنید که کنترل راحت تری دارند البته همیشه به یاد داشته باشیم بهتره برای پشه های زیر ابی از لیدر های کوتاه مانند لیدر های ۷ فوت استفاده بشه همین موضوع برای استریمرها صادق بوده چون اونها هم در زیر اب کارایی دارند. و برای پشه های رو ابی شما بهتره از لیدر های بلندتر مانند لیدر ۹ فوت استفاده کنید. هر دو سایز این لیدرها رو من در بازار ایران دیدم که بد هم نیستند پس بهتره از هر دو سایز داشته باشید.

                                                                                                     منبع|www.flyfisherman.blogfa.com

                                                                                                     

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ