تبلیغات
ماهی گیری - حشره کردن فلای
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ماهی گیری
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 بهمن 1389 توسط سجاد باقرزارع
crane fly

کرن فلای(حشره ی پا بلند) یک حشره ی خشکزی بوده که مورد توجه بسیاری از ماهی هاست!!! شاید بپرسین چرا ماهی ها به این حشره ی ناشناخته توجه میکنند؟ این حشره در هنگاهی که بالغ باشه به شدت فعالیت میکنه و به دنبال جفت در سطح اب پرواز میکنه و شکل بدن اون که شامل پاهای بلند و بدنی کشیده بوده بسیار برای ماهی محرک بوده !! اونها در کنار هم در سطح اب قرار میگیرند و سرو صدا میکنند که بسیار ماهی ها رو تحریک میکنند.

این حشره تخم خودش رو در کناره های اب قرار میده و پس از اینکه تخم ها تبدیل به لارو میشن تا نزدیک ۲ سانتیمتر بزرگ میشن و ماهی ها بشدت به خوردن اونا علاقه داره چون بسیار چاق هستند.

در کشور ما به نوعی از این لاروها پت میگن !!!!

مراحل زندگی این حشره شامل ۴ بخش بوده: ۱.تخم ۲. لارو ۳. پوپا ۴. بالغ

dady long legs

شاید تا حالا اسم بابا لنگ دراز رو شنیده باشید !!! جالبه بدونید نوع بالغ این حشره بعلت داشتن پاهای بلندکه در هنگام پرواز این پاها کاملن در کنار هم به پشت حشره کشیده میشوند از این بابت اسم این حشره رو بابا لنگ دراز گذاشتند.

رنگ بدن این حشره بسته به منطقه ی زندگیش کمی فرق میکنه ولی میشه یک طیف بین قهوه ای روشن تا تیره رو براش در نظر گرفت. من بیشتر این حشره رو در رودخانه های البرز غربی دیدم البته این حشره هم در دریاچه ها و هم در رودها دیده میشه و وقتی هم یک جا ساکن میشه تعدادشون به وفور یافت میشه و جالبه بدونین در کشور های مختلف این حشره رو به سبک های مختلفی میسازند ولی در تمام اون ها به پای حشره توجه میشه که از گره زدن رشته ای از بال پرندگانی چون قرقاول و بوغلمون ساخته میشه.

در بالا تصویر یک نمونه از این حشره ی ساخته شده رو میبینید.    نظر بده                                                      منبع|www.flyfisherman.blogfa.com

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ