تبلیغات
ماهی گیری - ماهیگیری که ۱,۰۰۰ گونه مختلف ماهی را شکار کرد
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ماهی گیری
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 فروردین 1390 توسط سجاد باقرزارع

ماهیگیری که ۱,۰۰۰ گونه مختلف ماهی را شکار کرد

قطعا اگر از دنبال کنندگان فول نت باشید پست “شکار یک ماهی عجیب و غول پیکر” را به یاد دارید، حالا می خواهم ماهیگیر اعجوبه دیگری را برایتان معرفی کنم که کارنامه شکار ۱۰۰۰ ماهی مختلف را یدک می کشد اما چرا شکار مگر ماهی را صید نمی کنند؟ دلیلش عکس های زیر است.

استیو ووزنیاک (Steve Wozniak) با ۴۷ سال سن از کالیفرنیا یکی از بهترین ماهیگیرهای دنیاست شاید شما فکر کنید این شخص همان ووزنیاک اپل هست ولی نه، این فقط یک تشابه اسمیست. استیو توانسته با قلاب ماهیگیری در سفر هایی که به دور دنیا داشته بالغ بر ۱۰۰۰ ماهی مختلف و عجیب را شکار کند.

باور بکنید یا نه استیو در ده سال گذشته با صرف هزینه ۷۵,۰۰۰ دلاری به ۶۳ کشور مختلف سفر کرده تا لیست گونه های شکاری اش را به رقمی برساند که هر ماهیگیری آرزویش را دارد. استیو برای رسیدن به این آرزو بیشتر از ۱,۰۰۰,۰۰۰ مایل پرواز و بیش از ۲۰,۰۰۰ ساعت زمان صرف به قلاب افتادن ماهی ها کرده، پس این رکورد بین المللی حقش بوده است.

استیو که مدیر یک شرکت نرم افزاریست، اولین ماهی خود را درست زمانی که فقط ۵ سال داشت صید کرد و هنگامی ۱۵۰ همین نوع ماهی خود را گرفت به فکر صید ۱۰۰۰ ماهی افتاد که حتی برای بهترین صیادان هم رویایی بیش نیست. البته ماهیگیران زیادی دست به این نوع رقابت زده اند ولی هیچ کدامشان موفق نشده اند.

استیو تا سال ۲۰۰۶ موفق به صید ۱۸۰ نوع ماهی شده بود و تا سال ۲۰۱۰ توانست به رکورد هزار ماهی برسد. او در طول این سال ها موفق به شکار ۳۳ گونه مختلف و خطرناک ماهی شده، که ۴ گونه از پیرانا، ۱۴ گونه از ماهی پف کننده، lionfish مرگبار و stonefish بوده است. استیو در این مورد می گوید “خطرناک ترین ماهی ای که گرفتم یک کوسه ماکو با ۱۰ پا طول بود که خودم به جای اون داشتم شکار می شدم”. جالب است بدانید استیو ۹۰ درصد صید های خود را به آب بازگردانده است.


گرچه استیو قصد دارد گرفتن ماهی را برای مدتی کنار بگذارد تا کتاب ماجراهای باورنکردنی خود را بنویسد ولی او می گوید: “بلافاصله بعد از تموم شدن کتابم روی رکورد ۲۰۰۰ ماهی تمرکز می کنم”. به نظر دانشمندان حدودا ۳۱,۴۰۰ نوع ماهی در دنیا وجود دارد.

منبع|http://www.tanindownload.com

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ